У оквиру пројекта „Промоција енергетске ефикасности и употребе обновљивих извора енергије у региону Баčka“, који реализује Регионална развојна агенција Баčka уз подршку и сарадњу са ГИЗ (Немачка организација за међународну сарадњу), 8. маја 2025. године у Кули, у Средњој техничкој школи „Михајло Пупин“ реализован је програм вршњачког образовања у области енергетске транзиције.
Циљ овог програма био је пренос знања из области значаја, врста и начина коришћења обновљивих извора енергије као и упознавање са примером добре праксе у окружењу са мерама енергетске ефикасности. Реализатор едукације било је Друштво за обновљиве изворе енергије Средње техничке школе „Михајло Пупин“ из Куле.
Полазници едукације били су ученици завршних разреда основних школа у општини Кула: ОШ „Вук Караџић“ (Црвенка), ОШ „20. октобар“ (Сивац), ОШ „Петефи бригада“ (Кула) и ОШ „Петро Кузмјак“ (Руски Крстур), као и виших разреда Средње техничке школе „Михајло Пупин“.
















